piątek, 16 października 2015

II Puchar Wielkopolski "Strzała w Koronie"

W weekend 25 – 26 lipca  tego roku na terenie Ośrodka Jeździeckiego Kawalkada w Rakowni koło Murowanej Gośliny odbyły się II Międzynarodowe Zawody Łucznictwa Konnego „II Puchar Wielkopolski – Strzała w Koronie”.
Gościliśmy 19 zawodników, dotarli oni do nas m.in. z Warszawy, Krakowa czy Wrocławia. Wszyscy zawodnicy startowali na koniach ze Stajni Kawalkada.
Zawody oficjalnie otworzył burmistrz gminy Murowana Goślina Pan Dariusz Urbański, a gmina objęła patronatem całe wydarzenie. Całą imprezę sponsorowały również firma Hilding Anders Polska Sp. z.o.o i Agencja Eventowa Kawalkada. Zawody zostały zorganizowane  przez Stajnię Kawalkada, grupę łuczniczą Kawalkada Horseback Archery, a także przez Polskie Stowarzyszenie Łucznictwa Konnego.
Pierwszego dnia zawodów odbyły się dwie konkurencje: Tor Koreański i Tor Polski.
W niedzielę zorganizowano Konkurencję Węgierską.
Po ostatniej konkurencji nastąpiło wręczenie nagród – nagrody rozdawał Burmistrz Dariusz Urbański oraz Właścicielka Stajni Kawalkada Anna Sterczyńska.
Wyścig o miejsce na podium we wszystkich trzech konkurencjach, rozgrywał się tak naprawdę między dwoma zawodnikami – Wojtkiem Osieckim i Michałem Piaskiem. Ostatecznie swój sukces mógł świętować Wojtek Osiecki, startujący na koniu Buffy (własność stajni Kawalkada).Wojtek zajął dwa drugie miejsca w Konkurencji Koreańskiej (118 pkt.) i w Konkurencji Węgierskiej (140 pkt.) oraz trzecie miejsce na Torze Polskim (57,50 pkt.). Tym samym zdobył 315,5 pkt. i był pierwszy w klasyfikacji generalnej tych zawodów.
Również Michał Piasek, miał powody do radości. Michał na koniu Tajfun (koń ze stajni Kawalkada) zajął drugie miejsce na Torze Koreańskim (109 pkt.) i drugie na Torze Węgierskim (118 pkt.) pierwsze miejsce na torze polskim (70 pkt) z łączną ilością 297 punktów objął w posiadanie drugie miejsce w klasyfikacji generalnej tych zawodów.
Zawodnicy z Teamu Kawalkada Horseback Archery, również mają się czym pochwalić.
Właścicielka Stajni Kawalkada zdobyła najwyższe miejsca z całego teamu w konkrecji koreańskiej i na torze polskim. Ania na koniu Euforia zdobyła miejsce 6 na torze koreańskim (78 pkt) i miejsce 7 na torze polskim (37,50 pkt), kończąc zawody w klasyfikacji geberalnej na miejscu 8 z wynikiem 155,5 pkt.
Najlepszym zawodnikiem Teamu Kawalkada w konkurencji węgierskiej została Dominika Deja (na koniu Kordiał) z wynikiem 98 pkt. – zajęła miejsce trzecie, kończąc zawody w klasyfikacji generalnej na miejscu 10 z liczbą punktów 139.
W klasyfikacji generalnej z Teamu Kawalkada najlepszy okazał się Filip Łakomy (na koniu Buffy) kończąc zawody z liczbą punktów 160,50 – zdobywając miejsce 7.
Monika Konk – 16 miejsce 53 pkt. Na koniu Bruno
Pewną miłą odmianą w tym męskim gronie, stanowiła Gabriela Osiecka – amazonka ta w klasyfikacji generalnej zdobyła 3 miejsce kończąc z wynikiem 231 pkt. Na koniu Laguna/ Boston

Pomimo pogody, która wcale nie ułatwiała startów, zawody dostarczyły wszystkim dużo radości, i pozytywnych emocji. Początki bywają trudne, a mimo to II Zawody Łucznictwa Konnego „II Puchar Wielkopolski – Strzała w Koronie” były imprezą wielce udaną.
Łucznictwo konne to dynamicznie rozwijająca się dyscyplina jeździecka, a także wspaniała zabawa, metoda na relaks i integrację z koniem. Jeździec uczy się lepiej utrzymywać równowagę, ufać koniowi, gdyż niezbędne jest puszczenie wodzy i prowadzenie konia jedynie dosiadem i balansem ciała. Świetny sposób na odpoczynek od ujeżdżeniowego czworoboku, a także żywa lekcja historii. Wszystkim imprezom łucznictwa konnego towarzyszy przyjazna atmosfera, nikt nie czuje się obcy. Gdyby ktoś zastanawiał się jak zostać łucznikiem konnym, odpowiedziałbym, że nic prostszego! Wystarczy znaleźć wolną chwilę i przyjechać  do Stajni Kawalkada w Rakowni koło Murowanej Gośliny.

Stajnia Kawalkada to jedyny w Wielkopolskie Ośrodek Łucznictwa Konnego działający pod szyldem Polskiego Stowarzyszenia Łucznictwa Konnego, działający bardzo prężnie. Prowadzi naukę łucznictwa konnego dla każdego oraz naukę szermierki na koniu. Nie trzeba umieć dobrze jeździć , żeby opanować tą umiejętność. Prowadzi, również nabór do Teamu Kawalkada Horseback Archery i posiada wyszkolonych 12 koni to tej dzieciny sportowej.