Nasze konie

W Ośrodku Jeździeckim Kawalkada znajduje się 16 koni. Każdy bez względu na wiek, wzrost lub umiejętności znajdzie jakiegoś sympatycznego konia, przekrój jest duży od małego szetlanda, konika polskiego oraz hucuła do koni pełnej krwi angielskiej, czystej krwi arabskiej oraz koni wielkopolskich. Nasze konie są w wieku od 9 lat do 20 lat i bardzo przyjaźnie nastawione do człowieka.
Konie trzymane są w chowie wolnostajennym, dlatego są zawsze wybiegane i nie rozpiera ich nadmiar energii.

Kika słów o mieszkańcach:

Euforia - mała kasztanka, urodzona 29.04.2004, ojciec Ewrim (pełna krew angielska). Mała szalona i ciągle z nadmiarem energii, boi się własnego cienia, ale tylko dla żartów.Pegaz - stateczny starszy pan urodzony 17.03.1994, ojciec Pirus (Wlkp.). Koń który wszystko potrafi, pojedzie na nim dziecko, osoba zaawansowana, uwielbia jeździć z jeźdźcem, który ma szabelkę - koń stworzony dla szlachcica.


Boston - mustang łaciaty, zawsze w swoim świecie, urodzony 2003, ojciec Burmistrz (Wlkp.). Uwielbia ściemniać, że jest zmęczony, a następnie wyprzedzić wszystkich i zostać czołowym. Pięknie skacze i zawsze ma duże pokłady energii.
Dozór - stajenny grubasek, niestety już na emeryturze, ale nie ze względu na wiek lecz COPD. Urodzony 18.01.1997 po ojcu Datowniku (Wlkp.). Bardzo lubi z zaskoczenia zagalopować z barankami.Granda - lubi się obrażać i galopować w zwolnionym tempie. Urodzona 3.05.2005, ojciec Wacław (sp).


Gerda - obrażalska jak jej córcia Granda. Jest już na emeryturze i choruje na COPD. Urodzona 16.01. 1994, ojciec Granatnik (Wlkp.)

Farah - Bill - koń czystej krwi arabskiej, dzielny i wytrwały konik, posiada nitro pod maską... Urodzony 17.06.1997, ojciec El Amor (oo)
Mona - bardzo przyjazny koń szlachetnej półkrwi, bardzo wrażliwa i delikatna dziewczynka. Urodzona 10.03.1997, ojciec Genton (Wlkp.)

Dolly - sympatyczny choć czasami potrafi ugryźć kucyk szetlandzki, który przyjechał do naszej stajni z Holandii. Urodzona 17.05.2003, ojciec Argon (szetland).
Kordiał - konik polski - bardzo sympatyczny, wspaniały skoczek i hipoterapeuta. Urodzony 26.01.1996 w Stadzie Ogierów w Sierakowie, ojciec Trucht (konik polski)


Bruno - podobno hucuł, ale pewnie pomieszany. niestety nie posiada dokumentów i nie wiemy ile ma lat, ale nie mało.
trojaczki - rodzeństwo i mafia 3 siwych koni: Lelek, Tajfun i Laguna, konie pełnej krwi angielskiej, cała trójka po ojcu Kosmogon (xx). Lelek jest najstarszym bratem urodzonym 28.02.2006, Tajfun urodzony 28.02.2007  i Laguna 15.02.2007. Trojaczki są temperamentne, ale bardzo sympatyczne, chętne do współpracy z człowiekiem.Najpóźniej do nas trafiły 2 klacze pełnej krwi angielskiej Buffy i Selwina. Bardzo podobne do siebie kasztanki, sympatyczne, bardzo fajnie pod siodłem, chociaż zajeżdżane były dopiero rok temu.
W opisywaniu naszych nie może zabraknąć też koni, które teraz biegają po niebieskich łąkach.

Koń, od którego wszystko się zaczęło. Mój pierwszy koń i wielka miłość, aż po dzień dzisiejszy. Wierny przyjaciel na dobre i na złe Fryderyk Chef"s Sohn. Urodzony 28.04. 1998 koń pełnej krwi angielskiej, po ojcu Chef Supreme (xx).Macharadża - koń zimnokrwisty, nauczył wiele osób jazdy konnej, a jak nie musiał być grzeczny to potrafił wystraszyc sie nawet muchy. Urodzony 12.02. 1999
Brak komentarzy: